BJELOVARSKA MOTO BUDNICA PRIJAVLJENA RADI ZAŠTITE KAO NEMATERIJALNO KULTURNO DOBRO

Nakon višemjesečnog prikupljanja materijala, sva potrebna dokumentacija je pribavljena  te je danas Grad Bjelovar i službeno Ministarstvu kulture i medija prijavio Bjelovarsku moto budnicu radi zaštite i upisa u Registar kulturnih dobara Republike Hrvatske. 

U pripremi dokumentacije i izrade prijave, kao predlagatelji, uz Grad Bjelovar, sudjelovali su i Moto Klub Bjelovar, Državni arhiv u Bjelovaru i Gradski muzej Bjelovar. 

Hvala svima na trudu, kao i onima koji su s nama podijelili svoje priče i fotografije iz prošlosti naše poznate Bjelovarske moto budnice. Držimo palčeve da sve prođe kako treba te vjerujemo da bismo u prvoj polovici sljedeće godine mogli znati rezultate prijave.

Podijeli objavu!