U GRADU SE POSTAVLJA 15 NOVIH KAMERA

Od jutra je počelo postavljanje dodatnih 15 kamera po gradu i to na 8 lokacija.

Sada ih je, s kamerama koje su prošle godine postavljene na korzu, ukupno 29, rekao je zamjenik bjelovarskoga gradonačelnika Igor Brajdić te je objasnio da nije cilj nadzirati građane, već ih koristiti za što veću sigurnost, što se pokazalo opravdanim u nedavnom slučaju pljačke zlatarnice u središtu grada kada je policija, s pomoću snimki s kamere, vrlo brzo pronašla počinitelja.

Uvid u snimke s kamera imat će i policija, koja će tako vrlo brzo moći reagirati u slučajevima kaznenih djela, ističe načelnik Postaje Prometne policije Bjelovar Dalibor Milković.
Posao nabave i postavljanja kamera dobila je riječka tvrtka Altech.
Kamere su postavljenje na sljedeće lokacije:

  • križanje Ulice Matice hrvatske, Gundulićeve i Frankopanske ulice (semafor kod gimnazije),
  • križanje ulica Ferde Rusana, 108. puka i T.G. Massaryka (tzv. kvadritok),
  • križanje Šetališta dr. Ivše Lebovića, Ulice J. Jelačića te Trga Hrvatskog sokola,
  • križanje Šetališta dr. Ivše Lebovića, Mažuranićeve i Franjevačke ulice (semafor pokraj Tržnice),
  • križanje Trga hrvatskih branitelja, Radićevog trga i Ulice V. Nazora (kružni tok pokraj Vodotehne),
  • križanje Trga E. Kvaternika, Ulice A.B. Šimića i Ulice P. Zrinskog (ugao Gradske uprave),
  • križanje Trga E. Kvaternika, Gajeve i Trumbićeve ulice,
  • križanje Ulice A. Hebranga, prilaza A. Hebranga i Ivanovčanske ulice (kružni tok pokraj Srednjoškolskog centra).
Podijeli objavu!
Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji. Više informacija potražite na stranici:

Pravila privatnosti.