Održana javna rasprava o Programu raspolaganja državnim poljoprivrednim zemljištem

Nakon što je tvrtka Agrodet izradila Prijedlog Programa raspolaganja poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu države koji je izložen na javni uvid do 1. lipnja 2018., a zainteresirane strane mogu na njega dati svoj prigovor, u Gradu Bjelovaru je u utorak, 29. svibnja 2018., održana i javna rasprava.

Direktorica Agrodeta Blaženka Mičević tom je prilikom predstavila i dio Zakona o poljoprivrednom zemljištu, nakon čega su prisutni poljoprivrednici mogli postavljati pitanja. Podsjetimo, Zakonom o poljoprivrednom zemljištu, koji je stupio na snagu 9. ožujka 2018., raspolaganje poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske vraća se u nadležnost jedinica lokalne samouprave.

Gradsko vijeće, na prijedlog gradonačelnika, donijelo je Program raspolaganja tim zemljištem za svoje područje, a kojim definira način njegovim raspolaganjem kao što je zakup, privremeno raspolaganje, prodaja i drugo. U skladu s tim, potpisan je i Ugovor o izradi Programa s tvrtkom Agrodet d.o.o iz Zagreba.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”1138″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”100″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”0″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Podijeli objavu!