Održan okrugli stol o pravima osoba s duševnim smetnjama, 9. listopada 2013., velika vijećnica Grada Bjelovara FOTO: Dubravka Dragičević www.bjelovar.hr

Održan okrugli stol o pravima osoba s duševnim smetnjama

U povodu 10. listopada, Svjetskog dana mentalnog zdravlja u velikoj vijećnici Grada Bjelovara održan je okrugli stol na temu prava osoba s duševnim smetnjama. Pod pokroviteljstvom Grada Bjelovara i Zaklade Zamah, okrugli stol je održan 9. listopada 2013. godine.

Sutkinje Davorka Hudoletnjak i Smiljka Premužić sa Županijskog suda u Bjelovaru pojasnile su Zakon o zaštiti osoba s duševnim smetnjama – bolničko liječenje osoba s duševnim smetnjama. Ravnateljica Doma za psihički bolesne odrasle osobe Bjelovar, Jasmina Radojčić, predstavila je oblike i mogućnosti izvanbolničke skrbi osoba s duševnim smetnjama. O mogućnostima zapošljavanja osoba s duševnim smetnjama govorila je Dijana Zekić Kereži, predstojnica Zavoda za zapošljavanje Bjelovar, dok je o Centru za socijalnu skrb i o skrbi osoba s duševnim smetnjama govorila Kristina Novalić, ravnateljica CZSS Bjelovar.

Na kraju, o životu osoba s duševnim smetnjama govorio je Oliver Željko, predsjednik Udruge Svitanje, podružnica Bjelovar.

Ljiljana Balažin
FOTO: Dubravka Dragičević

[nggallery id=444]

Podijeli objavu!